אפליקציה לסיורים מודרכים על בסיס תחבורה ציבורית

TOURIT

נסיעה בתחבורה ציבורית בחופשות תמיד מרגישה כ"בזבוז זמן". מצאתי שאנשים מנסים למלא את הזמן הזה בטלויזיה, מוזיקה או קריאה (גם שינה כמובן). במקרים אחרים אנשים לוקחים תחבורה ציבורית יעודית לתיירים כדי לנצל את הזמן ולראות את העיר.

הרעיון של אפליקצית TOURIT  הוא לנצל את הנסיעה בתחבורה ציבורית (עירונית ובין עירונית) כדי ללמוד ולחקור את הסביבה שבה אנו נמצאים.

תוך שימוש במיקום, ובמסלול הקו שנבחר לנסיעה, ניתן ליצר "סיור מודרך", מותאם אישית, במהלך הנסיעה.

המחקר

במחקר יצאתי לבדוק את ההיתכנות של אפליקציה כזאת, כמו גם את המאפיינים הנדרשים ממנה.

בהעדר אפליקציות זהות (לפי המחקר), המחקר נסמך על שלושה סוגי אפליקציות קימות:

- אפליקציות לסיורים עצמיים רגליים.

- אפליקציות ליצירת סיורי אודיו.

- אפליקציות לאוטובוסי תיירים.

 

במחקר המשתמשים השתמשתי בשאלונים ובראיונות, שעזרו לי למקד את הצרכים של מטיילים. בראיונות נפגשתי עם משתמשים שרגילים להשתתף בסיורים, כאלה שלא ובכאלה שנוסעים יותר לצורכי עבודה.

  • תצוגת המסלול צריכה להיות בשני אופנים- תצוגת מפה, המסייעת למשתמש למקם את האתרים סביבו, ולעקוב אחרי הנסיעה. תצוגת מסלול אופקית (TIMELINE) המוכרת למשתמש מתחבורה ציבורית, כדי לסייע לרדת בתחנה הנכונה, וכדי לעזור למקם את האתרים בסיור על רצף הנסיעה.

  • האפליקציה תתפקד רוב הזמן כאשר המסך נעול והטלפון בכיס (מהמחקר עולה שהחששות העיקריים של מטיילים הם בזבוז בטרייה וגנבות). לכן, הפעלת האודיו צריכה להעשות במצב נעול, כאשר מערכת של נוטיפיקציות מסייעת למשתמש לבחור את התוכן הרלוונטי לו.

  • האפליקציה חייבת, במקביל לתוכן הסיור, להציג גם את פרטי הנסיעה (לפחות את התחנה הקרובה וכיוון נסיעת הקו), כדי למנוע צורך להשתמש בשתי אפליקציות במקביל בזמן הנסיעה.

  • אפשרות לשמור אתרים מעניינים שהיו בסיור על מנת לחזור אליהם בהמשך. פרטים רלוונטים כמו שעות פתיחה, מיקום (ומרחק ממני) ומחיר כרטיסים. (נשאלים רבים העלו את הרצון לחזור לאתרים לאחר הסיור)

  • בניגוד למחשבה בנקודת המוצא, המדיום הרלוונטי ביותר הוא קטעי אודיו, ולא וידאו. גם מבחינת הצורך בבטריה וגם מבחינת נוחות השימוש במהלך הנסיעה.

ארכיטקטורת המידע

Wireframes

תמיר גלס 

מאפיין חווית משתמש